Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze?

Cellulit, nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej, jest problemem, który dotyka aż dziewięć na każde dziesięć kobiet. Może pojawić się na ciele u każdej z nas – niezależnie od wieku i typu budowy ciała. Czy w takim przypadku mamy w ogóle szansę na pokonanie pomarańczowej skórki? Tak, jeśli będziemy stosować się do odpowiednich zasad . Czytaj dalej i dowiedz się, co zrobić, aby wreszcie pożegnać się z cellulitem na dobre.

Po pierwsze, należy wiedzieć co powoduje cellulit:

Pomarszczona skóry dotknięta cellulitem jest wynikiem ściśnięcia tłuszczu podskórnego przez tkankę łączną włóknistą, co prowadzi do pofałdowania tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry. Powoduje to powstanie wybrzuszenia komórek, które wyglądają świetnie wszystkim znany cellulit. Istnieje teoria, zgodnie z którą, cellulit miał się rozwinąć w  trakcie ewolucji. Miał za zadanie utrzymanie rezerwy tkanki tłuszczowej, która miała być wykorzystana w czasie ciąży i karmienia piersią, w sytuacji, gdy ilość dostępnego pokarmu byłaby niewystarczająca. Obecnie jednak jest traktowany jako defekt urody, który kobiety na całym świecie starają się pozbyć.

Zatem jak to zrobić?

Przede wszystkim – masaż

Podczas walki z cellulitem, jednym z Twoich codziennych małych rutyn pielęgnacyjnych powinien być masaż. Czy to nie brzmi zachęcająco? Możesz go zrobić w trakcie prysznica szorstką gąbką lub rękawiczką. Dlaczego to takie ważne? Masaż przyspiesza krążenie krwi i limfy, co powoduje zwiększenie ilość dostarczania tlenu i składników odżywczych do komórek oraz szybsze usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia cellulitu. Dzięki tej niewielkiej codziennej aktywności można zwiększyć jędrność i elastyczność skóry, która będzie wyglądać na gładszą.

Aktywność może zdziałać cuda!

Chociaż cellulit może się zdarzyć każdej z nas, jednym z czynników, które radykalnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia pomarańczowej skórki jest siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Dlatego ważne jest, aby wybrać ćwiczenia, które najbardziej nam pasują, które lubimy i poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczną. Będzie to korzystne dla ogólnego samopoczucia i zdrowia, nie tylko dla wyglądu ud i pośladków.

Jedz zdrowo

Dieta jest również jednym ze sposobów na walkę z cellulitem. Nie chodzi o odchudzanie, które może wbrew pozorom pogorszyć jędrność skóry, ale wprowadzenie zróżnicowanej i zdrowej diety na co dzień. Przede wszystkim należy ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z niezdrowych węglowodanów, takich jak białe pieczywo, wypieki i tłuste potrawy, sól, słodycze, kawa i alkohol. Ważne jest również regularne spożywanie posiłków (najlepiej 4-5 razy dziennie).

Pij dużo wody

Picie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody (do 2,5 l dziennie) jest również bardzo ważnym elementem walki z skórką pomarańczową. Właściwe nawilżenie od środka ma ogromne znaczenie dla utrzymania elastyczności skóry. Woda pomaga również wypłukać toksyny z organizmu (także te gromadzone w miejscach gdzie powstał cellulit).

Zaufaj profesjonalistom

Prawdą jest, że niestety bardzo trudno jest całkowicie pozbyć się cellulitu. Jeśli trzymasz się wszystkich tych zasad i wciąż nie jesteś w stanie pozbyć się problemu, a naprawdę ci on przeszkadza, rozważ stosowanie specjalistycznych kosmetyków dedykowanych do skóry dotkniętej cellulitem. Efekty stosowania profesjonalnych kosmetyków potwierdza wiele kobiet. Dzięki odpowiedniej kuracji można liczyć na regenerację komórek skóry i stymulacji syntezy kolagenu, co powoduje wygładzanie powierzchni skóry i znikanie cellulitu. Warto przed zakupem zapytać lekarza bądź farmaceutę o radę przy wyborze odpowiedniego kosmetyku.

Jeśli szukasz leków oraz produktów specjalistycznych do pielęgnacji zdrowia i urody, sprawdź atrakcyjne rabaty do apteki internetowej Dbam O Zdrowie DOZ.pl https://www.groupon.pl/kody-rabatowe/sklepy/doz.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *