Dlaczego kochamy kremy BB?

Kremy BB od kilku lat szturmem zdobywają popularność w całej Europie. Jaka jest główna przyczyna tego kosmetycznego szału? 3 oczekiwane rezultaty: ujednolicenie tonu skóry, poprawienie kondycji cery oraz nadanie jej pięknego naturalnego blasku. Dodatkowo, nie jest tak obciążający jak podkład.

W Europie kremy BB trafiły na półki sklepów kosmetycznych i aptek dopiero na początku 2010 roku. W zaledwie w kilka lat stały się kosmetycznym hitem, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu. Przyjrzyjmy się bliżej temu produktowi.

Garnier BB Cream:

Nawilżający, korygujący, pobudzający blask, a nawet ochraniający: krem BB ma szereg zastosowań. Stworzony został w Niemczech w latach pięćdziesiątych, a pierwsze sukcesy zaczął odnosić w Korei Południowej. Koreańczycy o charakterystycznej porcelanowej cerze używali tego kremu od 1990 roku, aby ukrywać ślady po interwencjach chirurgicznych, takich jak peeling laserowy i inne agresywne zabiegi. Koncepcja kremu “trzy w jednym” zyskała rzesze miłośników: krem ​​BB jest pierwszym produktem hybrydowym, który łączy pielęgnacje z makijażem, a zatem stanowi alternatywę dla tradycyjnego podkładu, który dla wielu osób często jest zbyt kryjący.

Potrójna obietnica kremów BB

Formuła kremów BB jest opracowywana w celu ułatwienia codziennej pielęgnacji dla tych z nas, które żyją w pośpiechu, ponieważ łączy w sobie trzy działania – wszystko w jednej aplikacji. Z tym kremem nie potrzebujesz już serum odbudowującego, kremu nawilżającego, a następnie aplikacji podkładu z pudrem. Krem BB rewolucjonizuje metody pielęgnacyjne i makijaż: stosuje się go do zastąpienia kremu dziennego i służy jako podstawa do makijażu.

Naturally glowy skin:

Jeśli weźmiemy pod uwagę krycie, które oferuje krem BB też możemy być pod wrażeniem. Wyrównuje niedoskonałości, wygładza cerę, łagodzi zaczerwienienia i może przyczynić się do leczenia małych problemów skórnych w zależności od rodzaju skóry. Ma też silne działanie nawilżające i ujednolicające koloryt skóry w naturalny sposób.

Krem BB dla wszystkich rodzajów skóry

Początkowo krem BB był oferowany dla każdego rodzaju cery, lecz z czasem, gdy marki rozumiały potencjał sprzedażowy leżący w tym produkcie, zaczęły dywersyfikować produkt i dostosowywać go do różnych rodzajów cery i konkretnych problemów. Aktualnie możemy znaleźć kremy dedykowane do skóry suchej, tłustej, wrażliwej i mieszanej. Naturalnie, są oferowane także w różnych odcieniach, tak aby dopasować je do koloru skóry.

Niektórzy producenci kremów BB idą jeszcze dalej i dodają do długiej listy dodatkowe korzyści: składniki przeciwzmarszczkowe, ochronę UVA-UVB, zabarwienie rozmycia, które zaciera niedoskonałości. Krem BB stał się produktem bazowym dla każdej kobiety, który w łatwy sposób może zastąpić arsenał innych kosmetyków, a do tego zmieścić się w torebce.

Jeśli nie masz poważnych problemów z cerą, chcesz ją delikatnie podkreślić i ukryć drobne niedoskonałości, nie ma potrzeby, abyś nakładała na skórę twarzy obciążające ilości podkładu, który zatyka pory i nie pozwala na odpowiednie oddychanie cery. Wybierz krem BB, który będzie tworzył lekką warstwę zarówno ochronną jak i upiększającą, jednocześnie nie obciążający za mocno. Podkład za to zarezerwuj na specjalne wyjścia od czasu do czasu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *